Uusimmat › Keskustelu › Aktiviteetit › Muut aktiviteetit ja tapahtumat › Torreviejan alueen la-markkinat?
- Tämä aihe sisältää 9 vastaukset, 7 ääntä, ja päivitettiin viimeksi 12 vuotta, 8 kuukautta sitten lapinkoira toimesta.
- JulkaisijaArtikkelit
Rookien 1. kysymys on otsikossa, kun haku ei antanut osumia, ilmeisesti väärät hakusanat mulla? 17.-20.5 ollaan vaimon kanssa asunnonostokeikalla Torreviejan alueella ja auto käytössä. Mistäpä siis löytyy lauantaipäivälle markkinat?
Orihuela Costalla näkyisi olevan lauantaisin, Torreviejassa perjantaisin.
http://www.torrevieja.com/es/guia-turistica/mercadillo.html
http://www.mercadillosemanal.com/en.alicante/mercadillo-de-torreviejaThanks bhajee!Pe on kohteen katselmointia ja neuvottelua täys, mutta lauantaina markkinoille.
.. lauantaisin Playa Flamencalla. Porukkaa yleensä paljon, myös suomalaisten suosiossa. Orihuela Costan puolella, runsas 5 km Torreviejasta, melko helppo löytää.
http://www.mercadillosemanal.com/en.alicante/mercadillo-de-playa-flamenca
Vieläkö keskiviikkoisin ’markkinoidaan’ La Mata’ssa?
Itse tykkäsin asioida siellä ennemmin kuin keskustan perjantairuuhkassa.Torreviejassa ja ymparistossa.
PapaGrande kirjoitti:Vieläkö keskiviikkoisin ’markkinoidaan’ La Mata’ssa?
Itse tykkäsin asioida siellä ennemmin kuin keskustan perjantairuuhkassa.Käsittääkseni kyllä siellä markkinoita pidetään edelleen keskiviikkoisin. En tosin ole käynyt vuosiin.
Nykyisin meidän kotikadulla Aguamarinassa (C/ Fuego) pidetään torstaisin markkinoita ja siksipä ei viikon kasviksia ja jokaviikkoisia churroja tarvitse kaukaa hakea. Tosin usein käydään Playa Flamencan ”pitkänkadun markkinoilla” ja sunnuntaisin aikaa viettämässä Guardamarin campomarkkinoilla, jossa ravintola-alueella on kiva lounastaa. Ja hankkia viikon viinit irtomyynnistä!
En myöskään välitä perjantaimarkkinoiden tungoksesta, paljon mukavampaa on kierrellä noita pienempiä.
kaikille vastanneille, tällä kertaa ehdimme vain la-markkinoille, mutta jos asuntokauppa toteutuu, niin who knows 😉
Playa flamencan markkinat ovatkin sopivankokoistet ja laidasta laitaan löytyy kaikkea, mitä kuvitella voi …
Suosittelen myös kokilemaan grillattua kanaa, jota tekevät paikanpäällä kadulla, aivan suussasulavan hyvää 😛Onnea asuntokaupoille!
onko vielä Torreviejan alueella.Pari vuotta sitten ne oli Guardamar del Segurassa, mutta siellä ne lopetettiin miliisin toimesta.
Entäs antiikki markkinoita?- JulkaisijaArtikkelit
Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.