Suomi-koulu Sant Cugatiin

Uusimmat Keskustelu Asuminen ja eläminen Lapsiperheet Suomi-koulu Sant Cugatiin

Esillä 3 viestiä, 1 - 3 (kaikkiaan 3)
  • Julkaisija
    Artikkelit
  • LINKKI

    mm
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 10.05.2009
    Kirjoituksia: 13
    Vastauksia: 18

    Hei!

    Sant Cugat del Vallèsiin Barcelonan kupeeseen puuhataan ulkosuomalaisille lapsille Suomi-koulua (www.suomikoulut.fi) paikallisten vanhempien aloitteesta.

    Kriittinen massa koulun aloittamiseen alkaa olla jo koossa, mutta mukaan mahtuu vielä!

    Huomaa, että nyt olisi loistava aika tulla mukaan erityisesti, jos tuntien ajankohdalla on väliä. Tästä kuten muista käytännön kuvioista päätetään perheiden kesken kevään 2010 kuluessa.

    Yhteydenotot osoitteella santcugat_suomi-koulu@hotmail.es.

    PS: Laittaisitko tämän viestin eteenpäin kaikille tuntemillesi Sant Cugatin seudulla asuville ulkosuomalaisille lapsiperheille? Kiitos!

    LINKKI

    mm
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 10.05.2009
    Kirjoituksia: 13
    Vastauksia: 18

    Korjaus meiliosoitteeseen!

    Yhteydenotot: santcugatin_suomi-koulu@hotmail.es

    LINKKI

    mm
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 10.05.2009
    Kirjoituksia: 13
    Vastauksia: 18

    Sant Cugatin Suomi-koulun toiminta käynnistyy.

    Kokoonnumme kello 16.30-18:30 joka toinen lauantai (parittomilla viikoilla) Sant Cugatin keskustassa sijaitsevassa Casa de Culturassa, osoite C/ Castellvi, s/n (Jardins del Monestir). Luokkahuoneemme sijaitsevat kulttuurikeskuksen toisessa kerroksessa käytävän päässä.

    Ensimmäinen koulupäivämme on 2.10. ja sitä seuraavat tapaamiset 16.10., 30.10., 13.11., 27.11., 11.12., 8.1., 22.1., 5.2., 19.2., 5.3., 19.3., 2.4., 16.4., 30.4., 14.5., 28.5. ja 11.6. Opetuksen tarkoituksena on tarjota lapsille miellyttävä ilmapiiri suomen kielen oppimiseen ja käyttämiseen.

    Lisätiedot ja ilmoittautuminen sähköpostitse osoitteella santcugatin_suomi-koulu@hotmail.es.

    Jos tiedossanne on perheitä, jotka voisivat olla kiinnostuneita Sant Cugatin Suomi-koulusta, voisitteko ystävällisesti lähettää tämän viestin heille.

Esillä 3 viestiä, 1 - 3 (kaikkiaan 3)

Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.