Uusimmat › Keskustelu › Yleistä › Yleiset pulinat › Missä Kari Erkki Tapani Peltola?
Merkitty: etsitään, haussa, Sauli Hämäläinen, velka
- Tämä aihe sisältää 17 vastaukset, 13 ääntä, ja päivitettiin viimeksi 6 vuotta, 1 kuukausi sitten
Pacci toimesta.
- JulkaisijaArtikkelit
Tämä Fuengirolassa vaikuttanut rakennusmies on haussa. Maksamme tarkasta osoitteesta. Kiitos!
Kari Peltolan ja Kati Peltolan osoitteet kelpaisivat meillekin! Velat jäi isot.
Onko näiden Peltoloiden nimet tarkistettu aivan passista, vai ovatko vain esiintyneet sillä nimellä?
Suomalaisten keskinäiset vedätykset alkavat olla sen verran usein toistuvia, että olisi varmaankin parasta että jo tutustumistilanteessa todettaisiin molemminpuolinen henkilöllisyys virallisesta asiakirjasta, mieluummin passista kuin syntymätodistuksesta, sekä otettaisiin muistoksi yhteinen valokuva, yksi kappale kummallekin osapuolelle.
No mutta….ei kai vaan ole kyseessä los Pacosissa vaikuttanut pariskunta? Kati oli suomalaisen koulun terveydenhoitaja ja Kari suomalaisen koulun talonmies, joka teki alkuvuosina kaikki koulun remontit. Ja lopetti sitten ihan ylláttáen ja perusti oman kiinteistöhuoltofirman. Ainakin nimet tásmäá, jos ei muu.
Heitä voisi etsikellä Turistikirkon ja helluntaiseurakunnan kautta.
Tama motoristi on saman niminen: https://www.youtube.com/watch?v=lEYlJ4qc7Cc&feature=youtu.be
Sepäs oli valaiseva filmi: ehkä siis kannataisikin laittaa vaikkapa sähköpostikysymys tuonne :http://www.evangelicosfuengirola.com/contacto/
Täytyy olla väärä mies, ei kai nyt uskovainen mies ketään kuseta. Toinen juttu, olin kiinostunut tuosta Costa Riders porukasta, mutta jos se on joku uskon horhöjen porukka pysyn kaukana.
Amor. Biblia. Culto. Discipulado. Evangelismo.
http://www.evangelicosfuengirola.com/
Ostaisitko tältä mieheltä käytetyn auton?
Sateenkaariseurakunta? ¡Por favor, déme su dinero!
P.S. Hui! Kolisteleekohan jeesusprätkäjengi kohta ovellani? 😀 Nimittäin, Peltolahan tuossa tuubivedossa avoimesti myöntää, että suhteet ns. %-kerhoihin (Hells’ Angels; Bandidos; yms.) on hyvät ja silleen. Kahta herraa tuntuvat palvelevan nuo uskovaiset.
Onko sen Costa Ridersin toiminta hiipunut uskonsotiin, kun sen kuppilan tuossa A-7 varrelta, jossa nämä vissiin kokoontuivat, on heidän kylttinsä ollut peitettynä jo jonkin aikaa?
Costariders on ryhmä Suomalaisia, ja väittäisin heidän olevan aika kaukana uskon hörhöistä.
Gospel riders, kuten nimikin viittaa, ovat sitten näitä ”uskon hörhöjä”.
Coast Riders taas oli ryhmä paikallisia.
Vedän takaisin kommentin costa ridersista, anteeksi
FB:ssä voi katso Kari Peltolan ja hän on laittamassa pysyyn uutta yritystä Suomessa. Moni on jäänyt kaipaamaan hän laskujensa maksamista eräpäivän jälkeen Fuengirolassa.
Hyvä että tämmöinenkin palsta on olemassa, saadaan HUIJARIT ahtaalle.
Varokaa vuokranantajat seuraavia henkilöitää. Ville Kollin osaa
esiintyä ja valehdella, ehti neljässä päivässä panna kämpän todella
sekaisin,ja ehti sivussa purkaa kellonkin seinältä,ja palohälyttimen
myös.
Atte Ahonen kahden kuukauden vanha vuokrasaatava.
Sitten vielä Sauli Hämäläinen pieni saatava mutta jo 1,5 vuotta vanha
(kertoi olevan luotettava uskovainen mies) että silleenPikku-Kalle escribió: ”Vedän takaisin kommentin costa ridersista, anteeksi”
Kaunis tapa, ja miehekäs, että osaa pyytää anteeksi. Mutta kyllähän tuossa youtube -videossa tuo spede lausuu englantinsa niin päin peetä, että sanat ”gospel riders” kuulostaa (etenkin kohdissa 0:50; 1:21; ja 1:35) väkisinkin sanoilta ”costa riders”. Liekö nielee kirjaimet aivan tahallaan.
pauliina escribió: ”FB:ssä voi katso Kari Peltolan ja hän on laittamassa pystyyn uutta yritystä Suomessa.”
En ole naamakirjassa. Kertooko prätkäpelle (sori vaan oikeat ja rehdit moottorimiehet) siellä jo uuden vedätyksensä nimen?
Suomalainen kusettaa toista suomalaista täysin 6-0 pohjalta hah hah 😀 .Hauskaa lueskella näitä viesti kirjeitä missä monet haukkuvat espanjalaisia saamattomiksi ja avuttomiksi hölmöiksi ,mutta ai jestas kun oman maan kaveri on kussut simmuukkaan niin jopas ollaan itkua vääntämässä ja uhataan ties millä.Youtube video pätkällä esiintynyt kaveri oli niin epäuskottava kuin vaan voi olla.Huh huh.
- JulkaisijaArtikkelit
Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.