Uusimmat › Keskustelu › Aktiviteetit › Muut aktiviteetit ja tapahtumat › Kaksi taitavaa laulajaa!
- Tämä aihe sisältää 7 vastaukset, 7 ääntä, ja päivitettiin viimeksi 14 vuotta, 6 kuukautta sitten
Quasimodo toimesta.
- JulkaisijaArtikkelit
Sunnuntai-iltapäivä kului leppoisasti Bar Cocina Witissä (Fuengirolassa) upeaäänistä Sofiaa ja taitavaa Eija Korisevaa kuunnellen. Molemmat saivat aluksi hieman ujostelleen yleisönsä myös tanssilattialle. Sofia jopa lievästi pakottamalla, kavaljeeri oli ensin estelevinään, mutta tunnusti tietenkin nauttineensa saamastaan huomiosta.
Sofiaa voimme katsella ja kuunnella juhannusviikolla (20.6. – 28.6.) myös Suomessa, kiertueen hänelle on järjestänyt Jussi Rautiainen. Sofia laulaa suosittua suomalaista musiikkia myös suomeksi!
Uusi Fuengirola-lehden tutkiva journalistiharjoittelija Sirpaa kiinnosti myös herrasmiehen mietteet tulisen tanssin jälkeen
Pirteä Eija Koriseva hallitsi mestarillisesti yleisönsä ja sai aikaan oikein kunnon päivätanssitapahtuman
Näitä kahta oli todella mukava kuunnella ja sulatella erinomaista karitsanpaistia, ruoka suorastaan suli suussa ja juomaksi voi lämpimästi suositella talon punaviiniä.
Todella onnistunut iltapäivä!
Kävin itse perjantaina kuuntelemassa Eijaa ja menoa oli silloinkin. Tanssilattia täyttyi ja Eija sai hyvin kontaktin yleisöön.
Hauska oli havaita sama sävy äänessä kuin siskollaan Arjalla. Myös hymy ja sirkkusilmät ;).
”Huhujen” mukaan syksyllä lisää samantapaista Witissä, mutta isommasti.Satuin ihan vahingossa 🙂 olemaan paikalla juuri näiden TuulaE:n kuvien aikana. Voin vakuuttaa, että tämä Sofia tulee kyllä menemään kaupaksi Suomessa!
Hola Tuula,
conozco a Sofia. Es muy amiga de mi hermana Angelyna, que también es cantante.
Sofía es un encanto de mujer, muy luchadora, trabajadora, no le teme a nada, guapa y además tiene una voz preciosa.
Ei Korisevan sisaruksilla mene hyvin tällä hetkellä … 🙁
toivotaan parastahttp://www.hs.fi/viihde/artikkeli/Piia+Koriseva+halvaantui+osittain/1135237804376
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1556076
Nimetön • Ei kirjautuneenaLiittynyt: 01.01.1970
Kirjoituksia: 232
Vastauksia: 2467puma KÄVIN jyväshovissa vähän aikaa sit katsomassa SOFIA JA JUSSIA OLI SILLÄ MUUTAMA MUUKIN
Edellisiä uutisia miettiessäni, ajattelin että kyllä se on aika rajua saada tukos noin alhaisella iällä (36v). Monestihan tämä johtuu shiitä, että alkomaholia ei ole tullut nautittua tarpheeksi, jotta paikallishet tukokshet olishivat päässheet liukhenemaan luonnillisin menetelmin… 🙂
Olenkin vakaasti päättänyt liotella putket kuntoon nyt khesän aikana, jotta ei sitten tavitse opetella kävelemään uudestaan…
Punkkukin kuulemma käy, mutta mitä kirkkaampaa, sen paremmin liukenee… 👿 … mutta vai n shäännöllisellä käytöllä…. 🙂
Onnistuuhan tuo 31 vuotiaaltakin. Sanoo hän jolla on omakohtaista kokemusta asiasta ja jo kolme kertaa kävelemään opetellut.
Ei auttanut säänöllinen käyttö joten älä luota siihen. Toivon sinulle pitkää ja tervettä elämää, mutta ole varovainen, vaara vaanii siellä missä sitä vähiten odotat. Vihjeeksi vain sinulle, tuo vaimoväen kanssa peuhaaminen lakanoiden välissä on tosi hengenvaarallista hommaa.Itse asiassa minua otti päähän sinun kevytmielinen suhtautuminen näinkin vakavaan elämän pysäyttämään ja seisauttavaan tapahtumaan.
Mutta ei se mitään jatka vain ajelua niinkuin ennenkin ilman kypärää varsinkin talvella se on kuulemma ihan kivaa.- JulkaisijaArtikkelit
Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.