Etsitään pientä viihtyisää ravintolaa

Uusimmat Keskustelu Yleistä Yleiset pulinat Etsitään pientä viihtyisää ravintolaa

Esillä 8 viestiä, 1 - 8 (kaikkiaan 8)
  • Julkaisija
    Artikkelit
  • LINKKI

    Willi
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 31.01.2007
    Kirjoituksia: 28
    Vastauksia: 792

    Tervehdys pitkästä aikaa kaikille.

    Etsiskelemme ravintolaa, joka olisi viihtyista, romanttinen, jossa palvelu olisi hyvää ja ruoka maittavaa. Tilaa tarvittaisiin ensivuoden puolella ja henkilöitä olisi tilaisuuteen osallistumassa noin 11 henkilöä.

    Ehdotuksia otetaan vastaan 🙂

    LINKKI

    Fanni
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 19.02.2008
    Kirjoituksia: 7
    Vastauksia: 20

    Tommin Baari Fuengirolassa on ainakin pieni :).

    Palvelu hyvää ja ruoka todella maukasta.

    Vietimme siellä syyskuussa äitini syntymäpäiviä ja porukkaa oli 10 henkeä. Hyvin mahduttiin kuitenkin vaikka paikka on pienenpieni. Tommin kanssa etukäteen suunniteltiin ruokalistaa ja hän antoi hyviä ehdotuksia toiveittemme mukaan. Ilalliseemme kuului alkuruoka, pääruoka ja jälkiruoka, näistä saimme arvion kustannuksista etukäteen ja juomat tietysti päälle. Ruoka oli taivaallista ja kaikki olivat todella tyytyväisiä.

    Päätöksemme viedä 75-vuotias äitini Tommin Baariin oli puhtaasti kokemuksen sanelemaa, olemme ruokailleet Tommin luona jo useita vuosia, toki olemme käyneet syömässä myös muualla, myös Espanjalaisissa ruokapaikoissa, mutta takuuvarmaa hyvää ruokaa saa Tommin luona aina.

    Paikkaanhan ei paljon ihmisiä kerrallaan mahdu, meille sovittiin erikseen aika jolloin voisimme ”sopia” parhaiten ruokailemaan ja kaikki sujui loistavasti.

    Voin lämpimästi suositella!

    LINKKI

    devspain
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 30.01.2007
    Kirjoituksia: 22
    Vastauksia: 1281

    Hmmm. Missähän maassa ja kaupungissa tuon pitäisi sijaita?

    Jos Fuge on toivepaikka, niin tässä pari suomalaisten vähemmän tuntemaa vaihtoehtoa:

    Restaurante Pueblo Lopez:
    Arvostelu tässä; http://www.h-magazine.com/articles/restaurants/136/a_gastronomic_journey_through_time.htm

    Tai sitten samalla alueella sijaitseva Restaurante Guy Massey:
    http://www.guymassey.es

    LINKKI

    Suoratukka
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 17.10.2006
    Kirjoituksia: 112
    Vastauksia: 1765

    Jiiihaaaaa Willi !!!
    Nytkö se tapahtuu? 😉

    LINKKI

    Willi
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 31.01.2007
    Kirjoituksia: 28
    Vastauksia: 792

    Suoratukka, sanotaan näin että siltä vaikuttaa 😉

    Espanjasta on kyse ja alueena Andalucia.

    LINKKI

    Kari
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 01.07.2006
    Kirjoituksia: 175
    Vastauksia: 1456

    Hieman tilaisuuden luonnetta rivien välistä arvailllen 😉 …tulee mieleen muutama paikkaehdokas, vaikka moporeissuilla on tullut nähtyä monenlaisia muitakin kivoja paikkoja ympäri Andaluciaa ja muuallakin.

    • ”Castillo de Castellar” (rantatie 340 melkein Gibikselle, sieltä Rondan tietä hetken matkaa ja vasemmalle)
    • ”Atajatessa” pieni perheen voimin pyörivä majatalo hehkuvalla takalla (San Pedrosta melkein Rondaan ja siitä ympyrästä vasemmalle kohti Algecirasta)
    • Marbellasta Ojenin suuntaan… vasemmalle ylös ”Refugio de Juanar” …mutkatietä ylös asti (siellä kiva pikku majatalo, jossa kenraali Francon kerrotaan majoittuneen metsästysretkillään)

    Refugio de Juanar
    Refugio de Juanar

    LINKKI

    Marjukka
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 14.08.2006
    Kirjoituksia: 13
    Vastauksia: 361

    …kuten annoit ymmärtää vastauksessasi Suorikselle, niin minä suosittelisin Witiä. Siellä osataan tehdä meny tarkoitukseen, kuin tarkoitukseen.

    Olen aina tykännyt Witin porukan stailista…siellä osataan olla myös kansainvälisiä! Jussilla varsinkin on mahtava tyylitaju!

    Varmaan löytyy roppakaupalla muitakin, mutta minä tykkään Witistä!!!!!!!

    LINKKI

    Willi
    Ei kirjautuneena
    Liittynyt: 31.01.2007
    Kirjoituksia: 28
    Vastauksia: 792

    Kiitoksia tiedoista. 🙂

    Nyt alkaa sitten testaillut.

Esillä 8 viestiä, 1 - 8 (kaikkiaan 8)

Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.