Uusimmat › Keskustelu › Aktiviteetit › Muut aktiviteetit ja tapahtumat › Espanjansuomalaisten kesätapaamiset Suomessa
- Tämä aihe sisältää 5 vastaukset, 3 ääntä, ja päivitettiin viimeksi 14 vuotta, 7 kuukautta sitten emeritusdriver toimesta.
- JulkaisijaArtikkelit
Espanjansuomalaisten kesätapaamisten ajankohdat Suomessa lähestyvät! Asiasta lisää osoitteessa: http://www.meidancostablanca.com/kesatapaamiset.html
Kiitos Masa hyvästä ideasta ja järjestelyistä, toivotaan runsasta aktiviteettia ja hyviä kelejä Suomen(kin) kesään!
Kiitos myös Suoratukalle tulevasta ”Orkkimiitingistä” Hesassa! 😉
Espanjansuomalaisten seuraava tapaaminen Suomessa on torstaina 10. kesäkuuta Lahdessa. Ensimmäinen pidettiin jo 1.6. Tampereen Tammelantorilla. Tilaisuutta suosi upea ja aurinkoinen sää. Ehkä juuri siitä johtui, että paikalle tuli todella paljon väkeä, parhaimmillaan jopa lähes 60 henkeä. Iloinen jälleennäkeminen kirvoitti sellaiseen puheensorinaan, johon ei välttämättä Suomessa ole totuttu. Varsinaista ohjelmaa ei ollut, mutta tuskin sitä erityisemmin kaivattiinkaan. Parasta oli, että saatiin vaihdettua kuulumiset. Parin tunnin jälkeen väki sitten lähti, kuka minnekin. Runsas osallistuminen oli selvä osoitus siitä, että näitä tapahtumia tarvitaan jatkossakin ja niitä odotetaan joka vuosi.
Listasta puuttuu Fuengirolan Turistikirkon järjestämät Naantalin Olojuhlat 22. 07- 27. 07. Myös Juhannuskonferenssiin 23. 06- 27.06. Keuruun Iso Kirja opistolle saapuu runsaasti espanjansuomalaisia. Turistikirkoyhteisöllä on esittelyteltassa oma osastonsa.
Listasta puuttuu Fuengirolan Turistikirkon järjestämät Naantalin Olojuhlat 22. 07- 25. 07. Myös Juhannuskonferenssiin 23. 06- 27.06. Keuruun Iso Kirja opistolle saapuu runsaasti espanjansuomalaisia. Turistikirkkoyhteisöllä on esittelyteltassa oma osastonsa.
Meni nuo Olojuhlien aloitus- ja lopetuspäivämäärät totaalisti väärin.
Juhlat alkavat 21. 07 ja loppuvat 25. 07.
Anteeksi tämä sählinki, liian monet viestit ja tervetuloa juhlimaan itse kullekin säädylle. Juhlakentällä (Taimon koulu) ilmainen majoittuminen matkailuajoneuvoilla liikkuville. Verkkovirtaakin saa niin ei tarvitse pelätä akkujen tyhjentymistä. Edullinen ruokailumahdollisuus myös.
Lisätietoa: http://www.turistikirkko.net
- JulkaisijaArtikkelit
Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.