Ruoka on kultaakin kalliimpaa

Uusimmat Keskustelu Asuminen ja eläminen Hintatasot Päivittäistavarat Ruoka on kultaakin kalliimpaa

LINKKI

Ivanka
Ei kirjautuneena
Liittynyt: 14.07.2006
Kirjoituksia: 46
Vastauksia: 854

Mieheni tuli juuri ruokakaupasta.

2 litraa uusiaperunoita 5 €
1 litraa mansikoita 3,80 €
1 litra maitoa 81 €
Tillisilli 4,95 €
Taloussuklaalevy 1,95 €
Valiojäätelöä 2,00 €
yhteensä 18,51 €

Ja nyt kaikki tietää mitä me syödään tänään 🙂

Mutta Mira saa vielä huomennakin ruokaa kassillisestaan.