Kiitti vinkistä :)

Uusimmat Keskustelu Yleistä Yleiset pulinat Pulinaboxi 5 Kiitti vinkistä :)

LINKKI

tiina
Ei kirjautuneena
Liittynyt: 19.09.2006
Kirjoituksia: 7
Vastauksia: 67

Loma sujui tosiaan hienosti, vaikka teinityttäremme keuhkokuume ennen lomaa vähän säikäyttikin. Tytär oli Espanjaan toipilaana saapuessaan vielä kalmankalpea ja väsynyt, mutta leppeä sää ja lepo paransivat keuhkot entistä parempaan kuntoon.

Poistuessamme Espanjasta passintarkastaja katsoi tyttären passin kolmeen kertaan ja mietti varmaan, että jotain omituista tuossa neitissä on. Varmaan omituista oli se, ettei hän ollut ruskettunut lähes ollenkaan, eihän hän jaksanut vielä auringossa juuri olla ja muutenkin hän on poikkeuksellisen vaaleaihoinen. Mukava kuitenkin että hänkin pääsi aurinkoisempaan säähän toipumaan.

Saattaapa olla, että otamme sinuun Masa lippujen merkeissä lähiaikoina yhteyttä, kohtahan ne pitää joululahjat hankkia 🙂